top of page

Ejder Turizm Japonya Turları

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

koyo3.jpg

JAPONYA KORE TURLARI
KOYO DÖNEMİ 
THY HER ŞEY DAHİL

Süre    13 Gün
Vize Durumu    Vizesiz

ANA HAVAYOLU  TÜRK HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ   

İstanbul - Seul (Güney Kore) - Kuzey Kore Hudut Bölgesi - Busan - Fukuoka (Japonya) - Nagazaki - Amakuza Milli Parkı - Hakata - Miyajimaguchi - Hiroşima - Kobe - Osaka - Kişimoto - Kyoto - Nara - Nagoya - Fuji Dağı - Hakone - Ryuzu Şelalesi - Nikko Milli Parkı - Tokyo - İstanbul

1.GÜN / ISTANBUL- seul UçuS saati : 01:45 / 17:40

tur programı

7.GÜN/ HIROSIMA- kobe- osaka

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA SAAT : 22:45
Önemli Hatırlatma : Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçen saatlerde kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 3 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma.

 

İstanbul  Havalimanı , Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  EJDER TURIZM havalimanı görevlisi ve tur rehberimiz  ile  buluşmamızın ardından  bilet ve pasaport işlemlerimizi yaparak TÜRK Havayolları’nın  tarifeli saferi ile 01:45’de Güney Kore‘nin başkenti Seul’e hareket edeceğiz. Yerel saat ile akşam vakitlerinde varışımızın ardından havalimanında karşılanarak konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA SEOUL HOTEL 4*vb.

2.GÜN / seul

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Seul  şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Bu turumuzda Seul Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız.  Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan Gangnam semti olacak.  Fotoğraflar çekip biraz yürüyüş yaparak Seul ‘un hareketli caddelerinden birisinde yerel bir restoranda AKŞAM YEMEĞİ alıyoruz.  Ardından dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde .

OTELİMİZ : RAMADA SEOUL HOTEL 4*vb.

3.GÜN/ kuzey kore hudut bölgesi - busan

Bugün otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Seul çevre gezilerimize devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’  TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi , Imjingak Barış Köprüsünü KORE  savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş  hakkında enteresan bilgiler alıyoruz. Turumuzda Öğle Yemeklidir. Çevre gezilerimizin ardından Güney Kore’nin liman şehri Busan’a gitmek üzere tren istasyonuna transfer oluyoruz.  İstasyonda yapacağımız bilet işlemlerimizin ardından trendeki yerlerimizi alarak Seul-Busan arası hızlı tren yolculuğumuza başlıyoruz.  Yolculuğumuz yaklaşık olarak 3 saat sürecek.

SEUL – BUSAN – HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX  

Kalkış : 16:30  /  Süre: 02h45  / Varış : 18:58

Akşam saatlerinde Busan’a tren istasyonuna ulaştıktan sonra özel aracımız ile AKŞAM YEMEĞİ için BUSAN BALIK HALİNE gideceğiz.  Yerel restoranda yemeğimizi alacağız. Balık Hali , şehrin en canlı yerlerinden birisidir. Biraz yürüyüşte yapabileceğiz. Daha sonra  Busan şehrinde konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BUSAN HOTEL  3* vb.

4.GÜN/ busan türk sehitlıgı - fukuoka - nagazakı -

19:40 / 07:30+1

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımızla Hiroşima kentinden ayrılıyoruz. İlk olarak bir gün önceden ziyaret edemediğimiz bir kısım kaldıysa tamamlıyoruz. Bugünkü durağımız Japonya’nın bir başka büyük kenti olan Osaka şehri olacak. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 5 saat. İlk olarak yol güzergahımız üzerinde Kobe kentine uğrayıp burada panoramik bir şehir gezisi yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ederek Osaka şehrine ulaşıyoruz. Varışımızla birlikte Osaka şehir merkezinde panoramik bir şehir gezisi yaparak büyük kenti tanıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz otelimizin çevresinde yürüyüşler yapabilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA  3* vb.

8.GÜN/ kısımoto turu - ertugrul fırkateynı

Bu sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte ayrılıyoruz. İstikametimiz Kyoto şehri olacak. İlk olarak Osaka’nın güneyine yarım adanın kıyı kısmına gidiyoruz.  KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimotoyu ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldıktan sonraki tarihini yerel rehberimizden dinleyerek bu tarihi olayın yaşandığı yeri görüyoruz.  Öğleden sonra  turumuzu bitirdikten sonra tekrar özel aracımıza binerek OSAKA’ya geri dönüyoruz. Geceleme OSAKA otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA  3* vb.

9.GÜN/ osaka - kyoto - nara - nagoya

Bu Sabah Kyoto’da kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz Kyoto şehrine doğru devam ediyoruz. Ziyaretlerimize başlıyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız. Bugün ÖĞLE YEMEĞİ  servisini YEREL JAPON RESTORANINDA  alacağız.  Bir sonraki  gezilecek noktamız , Nara kasabası olacak.  Burada UNESCO Mirasları listesinde yer alan  TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınağın bahçesinde ünlü Nara geyikleri ile de  tanışıyoruz. Serbestçe  çevrede gezinmekteler. Daha sonra istikametimiz Nagoya şehri olacak. Nagoya’ya varışımızda şehri panoramik olarak gezerek otelimize ulaşıyoruz. Dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Arzu eden misafirler şehri keşfetmeye akşam yürüyüşleri  ile devam edebilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL NAGOYA 3* vb.

10.GÜN/ NAGOYA – FUJı DAgI – HAKONE – TOKYO                         

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız.   Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor.  Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra GÖL  kıyısına  geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altında  olan bu güzel yörede bir  tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde Tokyo’ya hareket edeceğiz. Tokyo’ya akşam saatlerinde ulaşmamızın ardından 2 gece konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO  3* vb.

Bu sabah kahvaltımızın ardından tam günlük Öğle yemekli Ryuzu Şelalesi ve Nikko Milli parkı turumuzu yapmak üzere özel aracımızla yola koyuluyoruz. Kara yolculuğumuz yaklaşık olarak 3 saat sürecek. Yol güzergahımız üzerinde molalar vererek Nikko Milli parkına ulaşıyoruz. Ryuzu Şelalesi (Ryūzu no Taki) Japoncada "ejderha başlı şelale" anlamına gelir. İsim, bir ejderhanın kafasını andıran şelale şeklinden geliyor. Şelale, nehir Chuzenji Gölü'ne boşalmadan kısa bir süre önce Yukawa Nehri üzerinde bulunuyor. Ryuzu Şelalesi, sonbahar yaprak mevsiminde sarıya ve kırmızıya dönen birçok ağaçla çevrilidir ve sonbaharın ateşli, ejder benzeri görünümüne katkıda bulunur. Muhtemelen gölgeli konumundan dolayı Ryuzu Şelalesi, Nikko'da sonbahar renklerini gören ilk noktalardan biridir. Eğlenceli bir günün ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO  3* vb.    

11.GÜN/ TOKYO – RYUZU WATERFALL – NIKKO Mıllı

PARKI TURU                         

12.GÜN/ TOKYO  sehir Turu -  TOKYO – ıSTANBUL

22:50 / 05:20 +1                          

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda; Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuz esnasında ünlü Ginzaa Street’de fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun ardından İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere Tokyo Haneda havalimanına yöneliyoruz. Türk havayolları tarifeli seferi ile yapacağımız uçuşumuz için bilet ve bagaj işlemelerimizi yaparak pasaport kontrolünden geçerek uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı  sonrası turumuza devam edeceğiz.

PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ ziyaretinde KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz. Yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ve ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız. Kore Savaşı, 1950-1953 yılları arasında yapılan Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Savaş, ABD ve müttefiklerinin daha sonra da Çin'in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır. Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır. Ziyaretimiz sonrası gece konaklamalı feribot yolculuğumuzu yapmak üzere Busan limanına geçiyoruz. Akşam saatlerinde başlayan yolculuğumuzda gecemizi gemide geçiriyoruz. ( Bu  deniz yolculuğumuz Güney Kore ve Japonya arasında ulaşım aracı olarak kullanılmak amacıyla programa eklenmiş bir taşıttır. Gemide kısıtlı sayıda kamara bulunmaktadır. 3 farklı Kamara tipi vardır. Grubumuza müsait olan tüm kamaralardan rezervasyon yapıyoruz. Yolcularımıza en uygun şekilde odaları dağıtılmaktadır. Bu bağlamda oda tipi farklılık gösterebilir. )

GECELEME : CAMELLIA LINE CRUSES GEMİSİ 

13.GÜN/ ıSTANBUL    - varıs 05:20                       

Tokyo’dan kalkan uçağımız yerel saat ile sabaha karşı 05:20’de İstanbul havalimanına ulaşıyoruz. Anılarla dolu gezimiz sona eriyor…

                                Departure time   Arrival time

                                      Hakata ⇒ Busan

                                       19:40    07:30+1

5.GÜN/ NAGAZAKı  varıs :07:30   UNZEN AMAKUZA MıLLı PARKI

Sabah saatlerinde Hakata limanına ulaştıktan sonra giriş işlemlerimizi yaparak Fukuoka şehrinden daha güneyde yer alan ve Japonya deyince akla ilk gelen şehirlerden biri olan aynı zamanda  trajedik bir geçmişe ve üne sahip olan Nagazaki şehrine doğru yola çıkıyoruz. Bugün Nagazaki şehir merkezine girmeden ilk olarak Unzen Amakuza Milli Parkı ziyaretimizi yapmak üzere şehir merkezinden daha güneye ilerliyoruz. Varışımızla birlikte vakit kaybetmeden bu doğal yaşam alanı Milli parkında doğayla baş başa bir gün geçirmek üzere yürüyüş parkurlarına katılıyoruz. Bu keyifli günümüzün ardından tekrar özel aracımıza binerek Nagasaki şehir merkezinde yer alan otelimize ulaşmak üzere yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk yapacağız. Otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL FORZA NAGASAKI  3* vb.

6.GÜN/ NAGAZAKı – HAKATA – HıROsıMA         

MıYAJıMAGUCHı – MOMıJıDANı MıLLı PARKI

Bu sabah çok erken saatlerde Nagazaki otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından özel aracımızla saat 06:00 sularında yola koyuluyoruz. Bugün yoğun bir programımız olacak. İlk olarak özel aracımızla 2,5 saatlik bir kara yolculuğu yaparak Hakata hızlı tren istasyonuna ulaşıyoruz. Bilet kontrol işlemlerimizin ardından Hakata istasyonundan yaklaşık olarak 1,5 saat sürecek olan hızlı tren yolculuğumuzu yapmak üzere yerlerimizi alıyoruz.

HAKATA – HIROSHIMA – HIZLI TREN YOLCULUĞU   

Kalkış : 09:15  /  Süre: 01h05  / Varış : 10:21

Hızlı tren ile Hiroşima’ya varışımızın ardından özel aracımızda yerlerimizi alarak daha bugünkü gezi programımızda yer alan Momijidani Milli Parkını görmek üzere Miyajimaguchi bölgesine gidiyoruz. Buradan kalkan teknelere binerek 10-15 dakikalık bir yolculuk yapacağız. Teknemiz 11:10 da kalkacak.  Milli parkın bulunduğu adaya ulaşıyoruz. Momijidani Milli Parkında Momiji yapraklarının kıpkırmızı rengini doyasıya görebileceğimiz muhteşem bir vaktimiz olacak. Milli park içerisinde yürüyüşler yaparak vakit geçiriyoruz.  Buradaki turumuzun ardından 15:40’da kalkan tekne ile Miyajimaguchi karasına geri dönüyoruz. Özel aracımızla Hiroşima şehir merkezine ilerliyoruz. Vaktimiz el verirse merkezde yer alan otelimize gitmeden önce Hiroşima Kalesi’ni görmeye çalışacağız. Hiroşima Hiroşima Kalesi, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiş ve günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Yorucu bir günün ardından otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.  Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3* vb.

Fiyata Dahil Olan  Hizmetlerimiz   :

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile  İstanbul – Tokyo (Haneda) / Seul – İstanbul arasında yapılacak olan uçuşların ekonomi sınıfı biletleri, vergileri ve 30kg bagaj taşıma hakkı.

 • Busan(G.Kore) – Fukuoka (Japonya) arasında yapılacak deniz yolculuğu feribot bileti, vergileri ve bagaj taşıma hakkı.

 • Seul – Busan arasında yapılacak olan hızlı tren yolculuğu ekonomi sınıf bileti.

 • Hakata – Hiroşima arasında yapılacak olan hızlı tren yolculuğu ekonomi sınıf bileti.

 • Miyajimaguchi’den – Momijidani adasına yapılacak gidiş – dönüş tekne yolculuğu

 • Seul’de 2 gece, Busan’da 1 gece, Feribot yolculuğunda 1 gece, Nagazaki’de 1 gece, Hiroşima’da 1 gece, Osaka’da 2 gece, Nagoya’da 1 gece, Tokyo’da 2 gece olmak üzere toplam 11 gece konaklama.

 • 3 veya 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama

 • Seul şehir turu, Kore savaşı hudut bölgesi gezisi

 • Busan Türk Şehitliği turu ve Balık hali gezisi

 • Nagazaki Unzen Amakuza Milli Parkı turu ve giriş biletleri

 • Momijidani Milli Parkı turu ve giriş biletleri

 • Hiroşima panoramik şehir turu

 • Osaka panoramik şehir turu

 • Kuşimoto kayalıkları – Ertuğrul fırkateyni şehitlik turu

 • Kyoto ve Nagoya şehirleri panoramik turları

 • Nara Todaji Tapınağı turu

 • Hakone – Fuji Dağı turu

 • Ryuzu Şelalesi ziyareti ve Nikko Milli Parkı turu

 • Tokyo şehir turu

 • Programda belirtilen yerlerde alınacak olan 5 Öğle ve 2 Akşam yemeği

 • Programda belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı-otel transferleri

 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Zorunlu sağlık seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan  Hizmetlerimiz   :

 • Yurtdışı Çıkış Harcı Pulu  (50 TL)

 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 • Tur programında belirtilmeyen turlar ve geziler ve ören yeri giriş ücretleri

 • Belirtilmeyen öğünlerde alınacak yemekler

 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler

 • Bahşişler – Bu turumuzun tamamında konaklanacak otellerde çalışan personeller, yerel rehberler , şoförler, garsonlar ve diğer personellere takdim edilmek üzere kişi başı tavşiye edilen min. tutar 100 USD’dir. Havalimında ilk gün toplanır ve tur liderine teslim edilir.

ÖNEMLİ NOTLAR:​

 • Japonya ve Güney Kore ülkelerine seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının dikkatine ! Bu ülkeler  ile Türkiye arasındaki "Vize Muafiyet Anlaşması" uyarınca, turizm ve iş ziyareti amacıyla Japonya veya Kore’ye  gelen vatandaşlarımız 3 ay süreyle vizeden muaf tutulmaktadır. Diğer taraftan, pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol edininiz. Geçerlilik süresi 8 ay’dan daha az olan pasaportlarınızla seyahate çıkamayacağınızı önemle hatırlatmak isteriz. TC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

 • Tur programında belirtilen  Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün değildir.

 • Tur programında yer alan Busan(G.Kore) – Fukuoka(Japonya) feribotu yolculuğu Güney Kore ve Japonya arasında ulaşım aracı olarak kullanılmak amacıyla programa eklenmiş bir taşıttır. Gemide kısıtlı sayıda kamara bulunmaktadır. 3 farklı Kamara tipi vardır. Grubumuza müsait olan tüm kamaralardan rezervasyon yapıyoruz. Yolcularımıza en uygun şekilde odaları dağıtılmaktadır. Bu bağlamda oda tipi farklılık gösterebilir. )1ST CLASS EUROPEAN STYLE – B , 1ST CLASS EUROPEAN STYLE – C , 1ST CLASS JAPANESE STYLE – A oda tiplerinden müsaitlik durumuna göre odalama yapılır.

bottom of page