top of page

Ejder Turizm Japonya Turları

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

Image by Nick Wood

JAPONYA KORE TURLARI
SEZON 
THY HER ŞEY DAHİL

Süre    11 Gün
Vize Durumu    Vizesiz

ANA HAVAYOLU  TÜRK HAVA YOLLARI
TUR TARİHLERİ   

İstanbul - Tokyo - Fuji Dağı - Hakone - Nagoya - Nara - Kyoto - Osaka Kişimoto - Kobe - Hiroşima - Fukuoka - Busan - Seul - İstanbul

1.GÜN / ISTANBUL- TOKYO UçuS saati : 01:45 / 19:25

tur programı

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA                                  SAAT : 22:45

Önemli Hatırlatma :  Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçen saatlerde  kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 3 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma

 

İstanbul  Havalimanı , Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  EJDER TURIZM görevlileri ile  buluşmamızın ardından  Bilet ve pasaport işlemlerinin yaparak TÜRK Havayolları’nın  tarifeli saferi ile 01:45’de Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile akşam vakitlerinde varışımızın ardından havalimanında karşılanarak konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.

2.GÜN / TOKYO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda; Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuzun sonunda TOKYO meşhur caddesi GINZA STREET’de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşfetmeye devam edibiliriz.

GECE TURU  TOKYO KÖRFEZİ limanına  geçiyoruz.

Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show ( Turumuza dahildir) 

AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterisi eşliğinde Japon geleneksel dans uzun bir geçmişi vardır, bilinen en eski olanları yoluyla bulaşan kişiler arasında olabilir Kagura gelenek veya böyle pirinç (dikim olarak gıda üreten faaliyetlerine ilişkin halk oyunları dengaku yağmur dansları dahil) ve balıkçılık. - Orada büyük çoğunlukla subfixed olan bu geleneksel dansların, sayısıdır odori , - Asobi ve - mai ve bir bölge veya köye özgü olabilir. Mai ve Odori Japon dansları iki ana grup vardır ve dönem Buyo (舞踊) birleştirerek, "dans" için genel bir terim olarak modern zamanlarda icat edilmiştir.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO VB.

 

Japonya'ya Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Japonya ile Türkiye arasındaki "Vize Muafiyet Anlaşması" uyarınca, turizm ve iş ziyareti amacıyla Japonya'ya gelen vatandaşlarımız 3 ay süreyle vizeden muaf tutulmaktadır. Diğer taraftan,pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol edininiz. Süresi 8 ayın altında kalmış Pasaportunuz ile seyahat edemezsiniz.

TC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

3.GÜN/ TOKYO-FUJI DAGI- HAKONE- NAGOYA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız.   Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor.  Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra GÖL  kıyısına  geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altında  olan bu güzel yörede bir  tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL NAGOYA  3* vb.      

4.GÜN/ NAGOYA- NARA - KYOTO

6.GÜN/ OSAKA-KOBE -HIROSIMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında  adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiş olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3* vb.

7.GÜN/ HIROSIMA- FUKUOKA- BUSAN (KORE)

Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı  takiben limana geçiyoruz. Buradan KORE’nin liman şehri PUSAN ‘a  FERIBOT yolculuğumuz  başlıyor.

Destination   Departure time  Arrival time

                     Hakata ⇒ Busan

                     12:30        18:00

Pusan limanına varışımız , Güney Kore’ye giriş işlemlerimizi yapacağız. Limandan özel aracımız ile AKŞAM YEMEĞİ için PUSAN BALIK HALİNE gideceğiz.  Yerel restoranda yemeğimizi alacağız. Balık Hali , şehrin en canlı yerlerinden birisidir. Biraz yürüyüşte yapabileceğiz . Daha sonra  otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ : BUSAN HOTEL  3* vb.

8.GÜN/ PUSAN- SEUL

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı  sonrası turumuza devam edeceğiz.

PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ ziyaretinde KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz. Yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ve ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız. Kore Savaşı, 1950-1953 yılları arasında yapılan Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Soğuk Savaş'ın ilk sıcak çatışması olmuştur. Savaş, ABD ve müttefiklerinin daha sonra da Çin'in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır. Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır. Ziyaretimiz sonrası TREN yolculuğu yapmak üzere istasyona geçeceğiz.

PUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX   16:00 / 02h45 /18:45

Akşam saatlerinde SEUL’e ulaşıyoruz.  AKŞAM YEMEĞİ yerel bir  Kore restoranında alınacaktır. Geceleme otelimizde

 OTELİMİZ : RAMADA SEUL HOTEL 4* vb.

Güney Kore'ye Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine !

Türkiye ve Kore Cumhuriyeti arasındaki 1973 tarihli “Vize Muafiyeti Anlaşması” çerçevesinde, iki ülke vatandaşları turistik amaçlı seyahatlerinde üç aya kadar vizeden muaftır.

                                                           TC Dışişleri Bakanlığı

9.GÜN/ SEUL

Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası   SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Bu turumuzda SEUL Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan ,Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır . Geceleme otelimizde.

 OTELİMİZ : RAMADA SEUL HOTEL 4* vb.

10.GÜN/ SEUL – ISTANBUL 23:45

Bugün son günümüz başlıyor. Otelimizde alacağımız çok erken kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz.

KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’  TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi , Imjingak Barış Köprüsünü KORE  savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş turumuzda Öğle Yemeğimiz de vardır. Turumuzu tamamladıktan sonra artık şehirden ayrılacağız. Havalimanına geçiyoruz.

Bugün  uçuşumuz  var ! -  Akşam saatlerinde   havalimanında olacağız.  TÜRK Hava Yolları tarifeli seferi ile 23:45’de İstanbul yolculuğumuz  başlayacaktır. Gecemiz uçakta geçiyor.

11.GÜN/ ıSTANBUL varıs 05:10

05:10’da  İstanbul Havalimanına  varış ve turumuzun sona ermesi.

Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza devam edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz. Serbestçe  çevrede gezinmekteler. Daha sonra istikametimiz KYOTO şehri olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız. Bugün AKŞAM  YEMEĞİ  servisini YEREL JAPON RESTORANINDA (bu bir otelde olabilir) alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL KYOTO 3* vb.  

5.GÜN/ OSAKA- KISIMOTO TURU - ERTUGRUL FIRKATEYNI

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Osaka olacaktır. Bölgenin  güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimotoyu ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.. Öğleden sonra  OSAKA ‘da panaromik şehir turu da yapacağız Geceleme OSAKA ‘daki otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA  3* vb.

Fiyata Dahil Olan  Hizmetlerimiz   :

 • TÜRK  Havayolları İle İstanbul/Tokyo(Haneda)   -Seul/ İstanbul  Uçak Yolculukları, Bileti

 • Fukuoka- Busan FERRY bileti-EKONOMI klass. Tek yön bileti .

 • 3 yıldızlı Otellerde  -Oda Kahvaltı Konaklama

 •  TOKYO(2 GECE)      NAGOYA(1GECE)       KYOTO (1 GECE )

 •  OSAKA ( 1 GECE )     HİROŞİMA(1 GECE)  

 •  BUSAN ( 1 GECE)     SEUL(2 GECE )       olarak  

 •  9 GECE KONAKLAMA

 • Tokyo Yarım GünlükPananromik ŞehirTuru

 • Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panaromik şehir turu

 • Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show

 • KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ  

 • SEUL Şehir turu

 • Pusan Turu ve BUSAN BALIK HALİ

 • PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ

 • KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

 • FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU

 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,

 • ·    Havalimanı Vergileri

 • Seyahat Sağlık Sigortası

 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 • BU TURDA VİZE YOKTUR.(TC VATANDAŞLARINA )

 • Pasaportlarınızın geçerlilik süresi Japonya ‘ya  girişten itibaren  en az 8 ay olma zorunluluğu vardır.

Fiyata Dahil Olmayan  Hizmetlerimiz   :

 • Yurt dışı Çıkış Fonu (50 TL),

 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, 

 • BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -800 TL dir. İlk gün havalimanında toplanır.( tavsiye edilen min. tutar )

bottom of page