top of page

Ejder Turizm Japonya Turları

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

Image by WANG Tianfang

JAPONYA KORE TURLARI
SAKURA 
THY KAMPANYALI

1.GÜN / ISTANBUL- TOKYO Uçus saati : 01:45 / 19:25

tur programı

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA                                  SAAT : 22:45

Önemli Hatırlatma :  Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçen saatlerde  kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 3 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma

 

İstanbul  Havalimanı , Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  EJDER TURIZM görevlileri ile  buluşmamızın ardından  Bilet ve pasaport işlemlerinin yaparak TÜRK Havayolları’nın  tarifeli saferi ile 01:45’de Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile akşam vakitlerinde varışımızın ardından havalimanında karşılanarak konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.  Otele  yerleştikten hemen sonra  gece  dışarı çıkmak isteyecek misafirlerimiz için bir  aktivitemiz var.

 

AKŞAM GECE TURU  (Ekstra Tur)

Bu akşam saat 17:30 da otelimizden ayrılacağız. METRO hattını kullanarak,

TOKYO KÖRFEZİ limanına geçiyoruz.

Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show  750  TL

AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili

Tokyo Körfez tekne turumuzun  limandan hareket saati 19:00. Yemekli  gece turumuz

2 saat  sürecektir. Turumuzun bitiminde yine METRO hattını kullanıyoruz. Ve rehberimiz ile birlikte otelimize  dönüyoruz. Hem şehirde yürüyüş yapıyoruz hem de Japonya yerel hayatının içine karışıyoruz. Keyifli bir akşam turundan sonra otelimizdeyiz.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.

7.GÜN / OSAKA

Osaka ‘da serbest günümüz başlıyor. Ekstra gezimiz olacak.

ÖĞLE YEMEKLİ - KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ  / 1050 TL

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.  Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.

Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen  Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21:30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu. 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA 3*vb.

8.GÜN / (ARA UÇUs) OSAKA – SEUL 10:50 / 12:50

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve OSAKA Havalimanına geçiyoruz.  Yerel Hava Yolu ile Kore’nin başkenti SEUL ‘e uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi yapıyoruz. Yolculuğumuz 2 saat  sürecek. Varışı takiben havalimanından ayrılıyoruz  ve  Otelimize  geçiyoruz.  Bugün Öğleden sonra  SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü. Bu ziyaretimiz  sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan Gangnam semti Seul‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler yada  aracımızla  otelimize  dönebilirler. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : BABYLON HOTEL 3*vb.

9.GÜN / SEUL

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirler tam günlük ekstra tura katılabilirler.

Tam Gün Ekstra Tur   Öğle  Yemekli  850 TL

KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’  TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi , Imjingak Barış Köprüsünü KORE  savaşı anıtınım ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savas hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız) Turumuzun içerisinde Öğle Yemeğimizde vardır. Turumumuzun sonunda yeniden Seul ‘e  döneceğiz. 

[ Bilgi :Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuruni bölgesi , bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

OTELİMİZ : BABYLON HOTEL 3*vb.

2.GÜN / TOKYO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur  programımızda Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşfetmeye devam edebiliriz. Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.

3.GÜN / Fuji Dagı – Hakone Turu

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest saatlerimiz başlıyor.

Arzu eden misafirlerimiz için Ekstra turumuz var. 

HAKONE-FUJI YANARDAĞI- ASHİ GÖLÜ TURU TAM GÜN   1200 TL

ÖĞLE YEMEKLİ  ( Japon Mutfağı )

Turumuz sabah 07:30’da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde HAKONE / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra da ASHİ GÖLÜ kıyısına  geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO‘ya  döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.

4.GÜN / TOKYO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler.

Kamakura Dev Budha - Hokoku-ji Tağınağı  Bambu Bahçeleri Tam Gün 1100 TL

Öğle Yemekli  Geleneksel Japon Çayı servisi.

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası otelimizden rehberimiz ile birlikte ayrılıyoruz.

Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz. Burada dev Buda Heykelini ziyaret edeceğiz.

Ziyaretimiz sonrası yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız. Geleneksel mekanda Japon çayını tadıyoruz. Öğle Yemeğimizi  Japon Mutfağının özel lezzetlerinden tadarak alacağız. Turumuzun son bölümünde  Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize  geri  döneceğiz.  Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.

5.GÜN / ‘’Hızlı Tren Yolculugu’’ TOKYO – OSAKA

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz. Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ  yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza  ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak Tokyo’dan OSAKA’ya  yolculuk edeceğiz.

[ Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde  taşıyoruz, trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz  2 saat kadar sürecektir. Varışımızı  takiben, Shin Osaka  tren istasyonundan otobüs ile  ayrılıyoruz.

PANORAMİK  Osaka turumuzu yapacağız. Yaklaşık 2 saat  sürecek turumuzun  sonunda  konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele  yerleştikten sonra ekstra tura katılabilirsiniz.

OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU   AKŞAM YEMEKLİ   700 TL

Osaka Gece sokakları yerel hayatı keşfetme ve akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yapıyoruz ve Japonların gece yemek yiyip zaman geçirdikleri mekanları keşfediyoruz. Bu mekanlardan birinde  halk ile iç içe  akşam yemeği  yiyoruz.

Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA 3*vb.

6.GÜN / Kyoto Nara Kobe Turu

Bu sabah kahvaltıdan sonra serbest günümüz başlıyoruz. Misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler.

TAM GÜN/ÖĞLE  YEMEKLİ - KYOTO- NARA ve KOBE TURU [1150TL]

Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz. Tur otobüsümüz ile  Osaka  şehrinin  çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehri olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız. Daha sonra  Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle  yemeği bizleri bekliyor. Gezimizin devamında  ikinci durağımız NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz. Burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz , serbestçe  çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak Kobe’ye  varışımızı  takiben Kobe IKUTA  tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme  mekanında bir final mola ile veriyoruz. Misafirlerimizden arzu edenler kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değildir) Turun sonunda  Osaka’ya  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA 3*vb.

10.GÜN / SEUL-ıSTANBUL 23:45

Bugün SEUL ‘de son günümüz,  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz  ve son alış veriş  imkanımız  olacak. Uçuş saatimiz  23:45.  Öğle  odalarımızı  boşaltacağız ve otelin lobisinden hareket saatimiz  19:30.  Havalimanına  geçiyoruz  ve Türk Havayolları  tarifeli seferi ile    Istanbul  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

Fiyata Dahil Olan  Hizmetlerimiz   :

 • TÜRK HAVAYOLLARI İle Istanbul / Tokyo ( Haneda ) – Seul / İstanbul Uçak Yolculukları Bileti , havayolu vergileri ve 23kg bagaj taşıma hakkı.

 • Tokyo – Osaka arası Shinkansen hızlı tren yolculuğu bileti

 • OSAKA- SEUL arası Yerel Hava Yolu Tek yön bileti .

 • 3 yıldızlı Otellerde  - Oda Kahvaltı Konaklama

 • TOKYO(4 GECE) OSAKA (3 GECE ) SEUL(2 GECE ) olarak geceleme: 9 Gece

 • Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu

 • Osaka  2 saatlik Panaromik şehir turu

 • SEUL Yarım Günlük Şehir turu

 • Havalimanı / Otel  ve Şehirler arası tüm karayolu transferleri

 • Havalimanı Vergileri

 • Seyahat Sigortası

 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik 

Fiyata Dahil Olmayan  Hizmetlerimiz   :

 • Türkiye Havalimanı'ndan yurt dışına çıkış harcı  (50 TL),

 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, 

 • BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI - 800 TL dir. İlk gün havalimanında toplanır.( tavsiye edilen min. tutar ) Bölgede sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

 • Ekstra Turlar Fiyata Dahil Değildir. 

 

 

 • Tur : AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU GELENEKSEL KIYAFET GÖSTERİSİ   [ 750 TL ]

 • Tur:  HAKONE -FUJI DAĞI -ÖĞLE YEMEKLİ -ASHI GÖLÜ TAM GÜN TUR  [ 1200 TL ]

 • Tur:  KAMAKURA DEV BUDHA – HOKOKU TAPINAĞI – BAMBU BAHÇELERİ -ÖĞLE YEMEKLİ GELENEKSEL JAPON ÇAYI SEROMONİSİ   [ 1100 TL ]

 • Tur:  OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU  - AKŞAM YEMEKLİ [ 700 TL ]

 • Tur:  KYOTO -NARA ve KOBE TURU – ÖĞLE YEMEKLİ [ 1150 TL ]

 • Tur:  KİŞİMOTO – ERTUĞRUL FİRKATEYNİ TURU – ÖĞLE YEMEKLİ [ 1050TL]

 • Tur:  KUZEY – GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞLARI ANITI – ÖĞLE YEMEKLİ [ 850 TL ]

 • TOPLAM :  6800 TL  /  İNDİRİMLİ TAM PAKET  : 6650 TL

 

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz her 2 ülkeye de girişte vizeden muaftırlar. Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir. 

bottom of page