top of page

Ejder Turizm Japonya Turları

Ejder Turizm  |  Türsab A5288 |     www.ejderturizm.com.tr     

Image by P.

JAPONYA KORE TURLARI
SAKURA 
SİNGAPUR HAVA YOLLARI KAMPANYALI

1.Gün / ıSTANBUL – SINGAPUR – TOKYO 13:30 / 05:00+1

tur programı

Sabah saat 10:30’da İstanbul 3.Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, SİNGAPUR Hava Havayolları’nın tarifeli saferi ile saat 13:30’da Singapur aktarmalı olarak Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2.Gün / Singapur-Tokyo 08:00 / 15:55

Saat 15:55’de Tokyo’ya varışımızın ardından otelimize transfer olacağız. Otele yerleştikten hemen sonra gece dışarı çıkmak isteyecek misafirlerimiz için bir aktivitemiz var. AKŞAM GECE TURU (Ekstra Tur) Bu akşam saat 17:30 da otelimizden ayrılacağız. METRO hattını kullanarak, TOKYO KÖRFEZİ limanına geçiyoruz. Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show 750 TL AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili Tokyo Körfez tekne turumuzun limandan hareket saati 19:00. Yemekli gece turumuz 2 saat sürecektir. Turumuzun bitiminde yine METRO hattını kullanıyoruz. Ve rehberimiz ile birlikte otelimize dönüyoruz. Hem şehirde yürüyüş yapıyoruz hem de Japonya yerel hayatının içine karışıyoruz. Keyifli bir akşam turundan sonra otelimizdeyiz. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb.

3.Gün / Tokyo 

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam edebiliriz. Geceleme otelimizde.

4.Gün / Fuji Dagı – Hakone Turu 

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz başlıyor. Arzu eden misafirlerimiz için Ekstra turumuz var. HAKONE-FUJI YANARDAĞI- ASHİ GÖLÜ TURU TAM GÜN 1200 TL ÖĞLE YEMEKLİ ( Japon Mutfağı ) Turumuz sabah 07:30’da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde HAKONE / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra da ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.

5.Gün / Tokyo 

6.Gün / ‘’Hızlı Tren Yolculugu’’ TOKYO – OSAKA 

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler. Kamakura Dev Budha - Hokoku-ji Tağınağı Bambu Bahçeleri Tam Gün 1100 TL Öğle Yemekli Geleneksel Japon Çayı servisi. Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden rehberimiz ile birlikte ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz. Burada dev Buda Heykelini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrası yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız. Geleneksel mekanda Japon çayını tadıyoruz. Öğle Yemeğimizi Japon Mutfağının özel lezzetlerinden tadarak alacağız. Turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz. Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak Tokyo’dan OSAKA’ya yolculuk edeceğiz. [ Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 2 saat kadar sürecektir. Varışımızı takiben, Shin Osaka tren istasyonundan otobüs ile ayrılıyoruz. PANORAMİK Osaka turumuzu yapacağız. Yaklaşık 2 saat sürecek turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra ekstra tura katılabilirsiniz. OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU AKŞAM YEMEKLİ 700 TL Osaka Gece sokakları yerel hayatı keşfetme ve akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yapıyoruz ve Japonların gece yemek yiyip zaman geçirdikleri mekanları keşfediyoruz. Bu mekanlardan birinde halk ile iç içe akşam yemeği yiyoruz. Geceleme Otelimizde.

7.Gün / Kyoto Nara Kobe Turu 

Bu sabah kahvaltıdan sonra serbest günümüz başlıyoruz. Misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler. TAM GÜN / ÖĞLE YEMEKLİ - KYOTO- NARA ve KOBE TURU [ 1150 TL] Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz. Tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehri olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle yemeği bizleri bekliyor. Gezimizin devamında ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz. Burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz , serbestçe çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak Kobe’ye varışımızı takiben Kobe IKUTA tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz. Misafirlerimizden arzu edenler kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değildir) Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

8.Gün / OSAKA 

Osaka ‘da serbest günümüz başlıyor. Ekstra gezimiz olacak. ÖĞLE YEMEKLİ - KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ / 1050 TL Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21:30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu. 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

9.Gün / (ARA UÇUs) OSAKA – SEUL 10:50 / 12:50 

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve OSAKA Havalimanına geçiyoruz. Yerel Hava Yolu ile Kore’nin başkenti SEUL ‘e uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi yapıyoruz. Yolculuğumuz 2 saat sürecek. Varışı takiben havalimanından ayrılıyoruz ve Otelimize geçiyoruz. Bugün Öğleden sonra SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü. Bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan Gangnam semti Seul‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler yada aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme Otelimizde. OTELİMİZ : Babylon Hotel 3*vb.

10.Gün / SEUL 

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirler tam günlük ekstra tura katılabilirler. Tam Gün Ekstra Tur Öğle Yemekli 850 TL KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’ TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi , Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtınım ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savas hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız) Turumuzun içerisinde Öğle Yemeğimizde vardır. Turumumuzun sonunda yeniden Seul ‘e döneceğiz. [ Bilgi :Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuruni bölgesi , bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

11.Gün / SEUL-ıSTANBUL 16:45 / 22:00 

Bugün SEUL ‘de son günümüz, kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz ve son alış veriş imkanımız olacak. Uçuş saatimiz 16:45. Öğle saatlerinde saat 11:30 da odalarımızı boşaltacağız ve otelin lobisinden hareket saatimiz 13:30. Havalimanına geçiyoruz ve Singapur HY tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı olarak Istanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12.Gün / ıstanbul 01:45 / 07:45 

07:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olan  Hizmetlerimiz   :

 • Singapur Havayolları İle Istanbul / Tokyo ( Haneda ) – Seul / İstanbul Uçak Yolculukları Bileti , havayolu vergileri ve 23kg bagaj taşıma hakkı.

 • Tokyo – Osaka arası Shinkansen hızlı tren yolculuğu bileti

 • OSAKA- SEUL arası Yerel Hava Yolu Tek yön bileti .

 • 3 yıldızlı Otellerde  - Oda Kahvaltı Konaklama

 • TOKYO(4 GECE) OSAKA (3 GECE ) SEUL(2 GECE ) olarak geceleme: 9 Gece

 • Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu

 • Osaka  2 saatlik Panaromik şehir turu

 • SEUL Yarım Günlük Şehir turu

 • Havalimanı / Otel  ve Şehirler arası tüm karayolu transferleri

 • Havalimanı Vergileri

 • Seyahat Sigortası

 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik 

Fiyata Dahil Olmayan  Hizmetlerimiz   :

 • Türkiye Havalimanı'ndan yurt dışına çıkış harcı  (50 TL),

 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, 

 • BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI - 800 TL dir. İlk gün havalimanında toplanır.( tavsiye edilen min. tutar ) Bölgede sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

 • Ekstra Turlar Fiyata Dahil Değildir. 

 • Tur : AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU GELENEKSEL KIYAFET GÖSTERİSİ  

 • Tur:  HAKONE -FUJI DAĞI -ÖĞLE YEMEKLİ -ASHI GÖLÜ TAM GÜN TUR  

 • Tur:  KAMAKURA DEV BUDHA – HOKOKU TAPINAĞI – BAMBU BAHÇELERİ -ÖĞLE YEMEKLİ GELENEKSEL JAPON ÇAYI SEROMONİSİ  

 • Tur:  OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU  - AKŞAM YEMEKLİ 

 • Tur:  KYOTO -NARA ve KOBE TURU – ÖĞLE YEMEKLİ 

 • Tur:  KİŞİMOTO – ERTUĞRUL FİRKATEYNİ TURU – ÖĞLE YEMEKLİ

 • Tur:  KUZEY – GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞLARI ANITI – ÖĞLE YEMEKLİ 

 • TOPLAM :  1050 USD  /  İNDİRİMLİ TAM PAKET  : 1020 USD

 • Ekstra Turların katılım  sayısı en az  20 kişidir. Daha az sayılarda özel tur  yapılamaz. Başkalarınında içinde olduğu katılımlı tur paketlerinden yer alınabilir . Karma gruplara dahil olunur.

bottom of page